wtorek, 22 kwietnia 2008

DZIEŃ ZIEMI

Pan prezes Jaroslaw Kaczyński zapowiada, że jeśli PiS nie wygra wyborów w 2011 poda się do dymisji.
Panie prezesie, PiS już nigdy nie wygra wyborów. Narobił Pan tyle głupstw, że nie ma na to żadnych szans.
Niech Pan oszczędzi Polsce tych 3 lat. Kolejnych smarkaterii. Kolejnych katastrof w polityce międzynarodowej, pardon, sukcesów. Kolejnych awantur, złości, obraz, oszczerstw, pomówień, zamieszania, zdrajców wśród pańskich bliższych i dalszych współpracowników... Niech Pan oszczędzi nam Ziobrów, Wassermannów i Macierewiczów. Giertychów i Beggerów płci obojga. Kurskich, Karskich i Cymańskich, Widsztajnów i Lisickich. Legutów i Rydzyków.
Młoda, dobra, dynamiczna Polska czai się za rogiem, chce kształtować swoją przyszłość. Niech Pan nie staje na jej znów drodze.
Jest tyle przyjemnych zajęć, którym mógłby się Pan oddać. Dzisiaj jest Dzień Ziemi, proszę się rozejrzeć dookoła, tyle można dla niej zrobić. Poczynając od ogródka wokół własnej willi.

niedziela, 20 kwietnia 2008

NUDA

Oglądają państwo czasem CNN? To z pewnością zauważyli Państwo Brytyjczyka Richarda Questa. Trudno go nie zauważyć: „przebija ekran” – jak się mówi w żargonie. Charakterystyczna twarz, sposób mówienia – jakby cierpiał na paraliż mięśni szczęki – i żywiołowość, poczucie humoru, luz, czy raczej brak sztywności – czyni zeń niezwykłą osobowość telewizyjną. Kiedy w 85 roku pojawił się na antenie BBC Word, jako korespondent ekonomiczny z nowojorskiej giełdy, ten nudny zazwyczaj program zyskał nagle świetną oglądalność. Nic dziwnego, że został „kupiony” w 2001 r. do CNN, gdzie początkowo był „zwykłym” prowadzącym, ale niemal natychmiast zaczął prowadzić własne rubryki, takie jak Business Traveller czy – fajna gra słów – CCN Quest. Mówiło się o możliwości jego przejścia do Al- Dżaziry, ale jako Żyda i geja, tak naprawdę w Katarze go wcale nie chcieli.
Teraz Quest jest w tarapatach: aresztowany został w nocy w nowojorskim Central Parku, (gdzie nie wolno wchodzić po 1 a.m.), oplątany był sznurkiem, wskazującym na niedawno odbytą jakąś wyuzdaną zabawę seksualną, w cholewie buta miał jeszcze przyrząd służący do takich zabaw i – co gorsza – w kieszeni miał jedną tabletkę metaamfetaminy, substancji oszałamiającej, uważanej za uwalniającą od obyczajowych tabu.
Z punktu widzenia telewizyjnego konsumenta mam nadzieję, że CNN wykaże się rozsądkiem i nie odsunie Questa od anteny. Znów byłoby poprawnie i nudno. Telewizja informacyjna na całym świecie jest taka sama; sztywna, nudna i dydaktyczna. Takie osobowości jak Quest, czy dwa lata od niego starszy Jeremy Clarkson (obaj Brytyjczycy!) łamią te schematy, czyniąc informację atrakcyjną.
foto za: www.looktothestars.org